iOS 13 aj nový macOS: Apple oznámil dátum vývojárskej konferencie WWDC

Vieme, kedy spoznáme ďalšie verzie operačných systémov.

0
WWDC 2019
WWDC 2019

Kalifornské jabĺčko oznámilo dátum, kedy bude organizovať každoročnú vývojársku konferenciu WWDC. Vynovené operačné systémy spoznáme začiatkom júna v americkom meste San Jose. Dočkať by sme sa tak mali iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 a aj tvOS 13.

Udalosť začne 3. júna a potrvá do 7. júna. Tí, ktorí sa jej chcú zúčastniť, majú príležitosť zaregistrovať sa prostredníctvom oficiálnej web stránky WWDC. Ten, koho vyberú, si bude môcť zaobstarať lístok a následne vstúpiť do miestnosti, kde celý svet spozná ďalšie verzie operačných systémov z dielne jabĺčka.

Na novinku upozornil český web zive.cz.

„WWDC je pre spoločnosť Apple najväčšou udalosťou roka. Spája tisícky najkreatívnejších a najodhodlanejších vývojárov z celého sveta s približne tisíckou inžinierov z radov Apple, aby spoznali naše posledné inovácie a vytvárali jednu komunitu,“ prezradil Phil Schiller, jeden z členov vrcholového manažmentu výrobcu spotrebnej elektroniky.

Konferencia prebehne približne dva mesiace po tom, čo nám Apple ukáže hardvérové novinky.

Ako už určite mnohí z vás stihli zachytiť, koncom marca s celkom slušnou pravdepodobnosťou spoznáme ďalšiu generáciu klasického iPadu s 9,7-palcovou uhlopriečkou vrátane nového iPadu mini. Do úvahy tu ale pripadá aj predstavenie konkurencie pre populárne streamovacie služby Netflix a HBO GO. Klesajúce predaje iPhonov nedávajú Apple a jeho vedeniu žiadnu inú možnosť, ako sa po rokoch preorientovať na poskytovanie služieb.