Honor 8X

Android 9 Pie pre Honor 8X: Aktualizácia sa začína šíriť

Cenovo dostupnejšie zariadenia už nie sú iba do počtu a svojimi vlastnosťami dokážu často vyhovieť aj náročnejšej klientele. Jedným takým je Honor 8X, ktorý sme testovali v októbri minulého roka.

Cenovo dostupnejšie zariadenia už nie sú iba do počtu a svojimi vlastnosťami dokážu často vyhovieť aj náročnejšej klientele. Jedným takým je aj Honor 8X, ktorý sme testovali v októbri minulého roka.

Honor 8X bol vtedy vybavený operačným systémom Android vo verzii 8.1 Oreo, ktorý prekrývala nadstavba EMUI 8.1. Teraz sa to mení. Výrobca začal pre tento smartfón rozposielať aktualizáciu na OS Android 9 Pie, ktorého súčasťou je vynovené UI EMUI 9.0.1.

Aktualizácia je objemná, má cez 3 GB a prichádza po aktívnom beta testovaní, ktoré výrobca spustil v januári 2019. Update je určený pre medzinárodnú verziu smartfónu, čiže sa netýka iba domácej Číny, ako býva z úvodného uvoľnenia zvykom.

Honor 8X
Honor 8X

Z inovácií spomenieme zjednodušené užívateľské prostredie, obsiahlejšiu aplikáciu pre záznam zvuku, vylepšený nástroj Huawei Share, rýchlejšie spúšťanie aplikácií alebo efektívnejšie narábanie s energiou.

EMUI 9 neskôr dostanú aj Honor 8 Pro a Honor 7X. Operačný systém pre tieto zariadenia sa v tejto chvíli testuje. Ak vlastníte Honor 8X, nejaký čas ešte môže potrvať, kým aktualizáciu dostanete. Určite sa ale v najbližšom období dostaví.

Pri sťahovaní nezabudnite na WiFi pripojenie (pokiaľ nepoužívate väčší dátový balíček) a pri inštalácii na dostatočne nabitú batériu.