Tesla Model 3

Hackli Teslu a dostali odmenu: Automobilka darovala hackerom Model 3

Tesla odmenila dvoch hackerov za to, že našli nedostatok v softvéri jej elektromobilov. Úspech im zabezpečil nový Model 3.

Tesla odmenila dvoch šikovných hackerov za to, že našli nedostatok v softvéri jej elektromobilov. Úspech im zabezpečil jeden nový Model 3, ktorý dostali priamo od modernej automobilky. Stalo sa tak počas nedávnej hackerskej súťaže, kde sa zúčastnení snažili nájsť bezpečnostné diery.

Súťaž Pwn2Own prebehla v kanadskom meste Vancouver a ako píše Electrek, americká Tesla je prvým výrobcom osobných vozidiel, ktorý sa jej zúčastnil. Za organizáciou podujatia stojí Zero Day Initiative.

Víťazi využili takzvaný JIT bug, aby nadobudli vzdialený prístup k palubnému systému elektromobilu. Keď sa im to podarilo, na hlavne obrazovke vyskočilo okno s oznamom “pwned by fluoroacetate”. Tak pomenovali svoj tím.

Za príležitosť zaplátať softvér a zvýšiť úroveň kybernetickej bezpečnosti používateľov im americká automobilka Tesla poskytla novučičký Model 3.

Ani zďaleka však nešlo o jedinú cenu, ktorú si zo súťaže Pwn2Own odniesli. Hackeri Amat Cama a Richard Zhu majú na konte hneď niekoľko čerstvých úspechov, nielen hacknutie elektroniky na kolesách, takže toho dostali podstatne viac. Dokopy bolo rozdaných až 375 000 dolárov vrátane jedného auta.

Total
12
Zdieľaní