xiaomi

Xiaomi potvrdzuje existenciu 2. generácie hráčskeho smartfónu Black Shark

Xiaomi Black Shark, ako prvý špecifický smartfón výrobcu zameraný na hráčov mobilných hier, bol predstavený v apríli minulého roka.

Xiaomi Black Shark, ako prvý špecifický smartfón výrobcu zameraný na hráčov mobilných hier, bol predstavený v apríli minulého roka. O jeho druhej generácii sa až do tejto chvíle špekulovalo, čomu je koniec. 

Xiaomi Black Shark 2. generácie skutočne príde na trh, a to zrejme v rovnakom období ako jeho stále aktuálny predchodca. Premiéru tak môžeme očakávať niekedy v marci alebo apríli.

Existenciu zariadenia definitívne potvrdil Wang Teng Thomas – produktový riaditeľ spoločnosti Xiaomi. Nič podstatné ale neprezradil. Len to, že zariadenie videl v akcii a uviedol, že je skutočne rýchle.

xiaomi blackshark
Xiaomi Black Shark Helo bol predstavený v októbri. Ide však len o vylepšený typ prvej generácie.

Napriek absencii akýchkoľvek podrobností je asi jasné, že novinku nakoniec poženie najnovší Snapdragon 855 skombinovaný minimálne s 8 GB operačnou pamäťou. Už skôr sa povrávalo o lepšej obrazovke, zdokonalenom chladení a chýbať nesmie osvetlené logo, ktoré bude pulzovať snáď všetkými farbami.

Podobnými vlastnosťami disponuje aj Razer Phone 2 či Asus ROG Phone, teda dvaja úhlavní konkurenti. Xiaomi Black Shark 2. generácie však bude s veľkou pravdepodobnosťou citeľne lacnejší, čo je obvyklou výhodou zariadení od Xiaomi.

TIP REDAKCIE
HiFuture FlyBuds Pro už od 31 €: Kvalita, ktorú za to dostanete, je neuveriteľná!

Taký Asus ROG Phone je perfektnou hráčskou mašinou, no stojí asi 900 EUR. Black Shark prvej generácie si pritom môžete kúpiť za približne 500 EUR. Nová generácia môže byť drahšia o jednu – dve stovky.