VIDEO iPhone SE 2 predvádza krivky: Bude takto vyzerať malý iOS smartfón?

Ako už určite mnohí z vás počuli, spoločnosť Apple by mala tento rok konečne vyrukovať s dlho očakávaným iPhone SE 2. Takto bude vraj vyzerať.

Ako už určite mnohí z vás počuli, spoločnosť Apple by mala tento rok konečne vyrukovať s dlho očakávaným nástupcom populárneho iPhone SE. Malá iOS novinka vraj dostane názov iPhone SE 2 a čo sa týka konštrukčného prevedenia, smartfón bude pripomínať kríženca medzi iPhone 5 a iPhone XR.

Teda aspoň tak naznačuje čerstvé video, kde máme príležitosť vidieť krivky jedného z najaktuálnejších renderov od profíkov z YouTube kanálu Concepts iPhone. Tí na jeho vytvorenie využili kombináciu skúseností a dostupných informácií, ktorých však zatiaľ veľa nie je.

Malý iPhone SE 2 nám môžu oficiálne ukázať počas dvoch nadchádzajúcich podujatí. Do úvahy tu spadá buď marec alebo až september, kedy uzrú svetlo sveta i klasické verzie iOS smartfónu. Odborníci dávajú ale väčšiu váhu druhej polovici roka, preto sme o novinke takmer ešte nič poriadne nepočuli.

TIP REDAKCIE
WhatsApp bol vždy zadarmo, teraz bude aj platený: Kto zaň bude platiť?

Bezdrôtové nabíjanie a výrez

V technologických kuloároch momentálne spomínajú dva kľúčové prvky výbavy. iPhone SE 2 by mal vďaka zadnej strane zo skla disponovať podporou pre čoraz populárnejšie bezdrôtové nabíjanie akumulátora aj vyrezaným displejom v štýle súčasných modelov, ako je napríklad iPhone XR.

Rovnako sa hovorí i o pestrých farebných prevedeniach, no zatiaľ nevieme žiadne bližšie informácie. Spomínaný koncept zahŕňa zlatú a červenú, pričom vám určite neujde ani plochý rámik po bokoch konštrukcie, ktorý pripomína legendárny iPhone 5.