Hodinky Samsung Galaxy Sport sa budú nakoniec nazývať Galaxy Watch Active

0
Súčasná generácia Samsung Galaxy Watch s 42 mm veľkosťo
Samsung Galaxy Watch v 42 mm verzii

Kórejský Samsung bude mať o necelé dva týždne veľký deň. Popri nových vlajkových lodiach Galaxy S10, o ktorých už vieme takmer všetko, výrobca predstaví aj nové inteligentné hodinky zamerané na aktívny životný štýl. 

Pôvodne sa o nových inteligentných hodinkách hovorilo ako o zariadení Samsung Galaxy Sport. Interne sa označovali ako Pulse. Podľa čerstvejších správ budú nové hodinky nakoniec odkazovať na aktuálnu ponuku kórejských inteligentných hodiniek a ponesú tak pomenovanie Samsung Galaxy Watch Active.

Dobrou správou je, že ich bude poháňať ten istý čipset, ktorý nájdeme v útrobách modelov Galaxy Watch. Dvojjadrový Exynos 9110 si Samsung navrhol a vyrobil sám. Dostatočný výkon kombinuje s veľmi efektívnou energetickou náročnosťou, ktorá bude v prípade nových inteligentných hodiniek dôležitá. Pri živote ich bude držať 236 mAh batéria.galaxy watch

Pohodlné nosenie pri športových aktivitách podnieti menší rozmer a váha hodiniek. OLED displej bude mať priemer 1,1″, rozlíšenie 360 x 360 pixelov a zabudnúť musíme na inak skvelú otočnú lunetu. Telo hodiniek má mať podľa dobre informovaného serveru Sammobile hrúbku 13 mm.

Bezdrôtové pripojenie zabezpečí Wi-Fi a Bluetooth 4.2. S 3G/4G konektivitou by sme v tomto prípade nerátali. Aspoň pre túto chvíľu. Odolnosť voči vode na úrovni 50 ATM je samozrejmá a vlastne potrebná pre plnohodnotné využívanie pri plávaní a iných vodných športoch.

hodinky
Render pre Samsung Galaxy Watch zverejnil ako prvý server 91mobiles.com

O certifikácii MIL-STD-810G sa zatiaľ nehovorí, no neprekvapila by nás ani tá. Cena? Vzhľadom na charakteristiku by mala byť menšia ako pri súčasných, prémiovejšie ladených Galaxy Watch.

Či sa Samsungu podarí s úspechom vyplniť medzeru medzi fitness náramkami a veľkými a drahými inteligentnými hodinkami, ukáže až čas.