Samsung Galaxy S10E

Veľký únik: Samsung Galaxy S10e sa ukazuje v plnej kráse, snímač má skutočne na boku

Samsung Galaxy S10 sa nám za posledné týždne ukázal hneď na niekoľkých fotografiách. Teda, ukázali sa nám dva väčšie modely – S10 a S10+.

Samsung Galaxy S10 sa nám za posledné týždne ukázal hneď na niekoľkých fotografiách. Teda, ukázali sa nám dva väčšie modely – S10 a S10+. Najmenší z trojice, Galaxy S10e sa doteraz schovával pod rúškom tajnosti, čo sa dnes mení. Galaxy S10e si môžeme obzrieť v celej jeho kráse.

Zaujímavé je, že zariadenie na fotografiách pravdepodobne pochádza z interného prostredia Samsungu, o čom svedčí vodoznak, ktorý môže firme pomôcť identifikovať zodpovedného človeka. Tak či onak, poďme sa pozrieť na to, čo všetko čaká záujemcov o S10e. Nie je toho málo.

Samsung Galaxy S10e ponúkne Infinity-O displej, teda panel s malým výrezom pre predný fotoaparát. Samotný otvor je veľký takmer 0,5 mm a dosť sa podobá na riešenie, ktoré sme videli už pri Galaxy A8s.

Väčší otvor mal vplyv aj na samotný softvér. Samsung musel zväčšiť výšku hornej lišty, v ktorej sa zobrazuje stav batérie či informácie o pripojení. Čo sa samotného rozhrania týka, pochopiteľne sa pozeráme na nový One UI bežiaci na Android 9.0 Pie.

TIP REDAKCIE
Platba úsmevom či mávnutím? Mastercard chystá veľkú inováciu!

Špičková výbava

Telefón poháňa rovnaký procesor ako zvyšné dva modely – Snapdragon 855/Exynos 9820, ktorému sekunduje 6 GB operačná pamäť RAM128 GB úložisko. Na zadnej strane sú na rozdiel od S10 a S10+ uložené len dva fotoaparáty a chýba ešte jedna funkcia – reverzné nabíjanie batérie.

Samsung Galaxy S10e
Samsung Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e bude ako jediný dostupný v žltej farbe, no dostupný bude aj v čiernom, zelenom a bielom prevedení. K predstaveniu dôjde už 20. februára, takže presne o 2 týždne. Priamy prenos budete môcť sledovať priamo na TECHBYTE. Začína už o 20:00. Predobjednávky majú začať deň na to a oficiálny predaj zas 8. marca.