Koncept Samsung Galaxy S10
Koncept Samsung Galaxy S10 (FOTO @venyageskin1 / twitter.com)

Samsung prezradil konkrétny dátum, kedy nám ukáže svoju tohtoročnú vlajkovú loď. Od smartfónu Galaxy S10 sú obrovské očakávania, pretože rozhodne o tom, čo bude nasledovať. Ako už určite mnohí viete, obchodné výsledky juhokórejskej špičky vo výrobe elektroniky zažili zemetrasenie.

High-end novinku spoznáme 20. februára, o čom nám dala vedieť čerstvo rozposlaná pozvánka na veľkolepú mediálnu konferenciu.

Vďaka nej sme sa ale dozvedeli aj to, že high-end novinku nespoznáme v Španielsku ešte pred oficiálnym začiatkom Mobile World Congress, ale na území americkej Kalifornie a Spojeného kráľovstva. K predstaveniu totiž dôjde ako v meste San Francisco, tak aj v Londýne, a to o 18:00 nášho času.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že si Samsung chce dopriať trošku viac mediálnej pozornosti ako predchádzajúce roky. Ak by Galaxy S10 predstavil v tradičný termín, čiže počas nultého dňa MWC 2019, musel by sa o ňu deliť s čoraz schopnejšou, väčšou a predovšetkým čoraz agresívnejšou konkurenciou z Číny. Takto bude mať pár dní len a len pre seba.