Galaxy S10
Galaxy S10 (RENDER PhoneArena.com)

Nadchádzajúca vlajková loď spoločnosti Samsung dostane do výbavy nový Wi-Fi štandard vrátane funkcionality, s akou ešte v závere uplynulého roka prišiel Huawei Mate 20 Pro. Aj modelový rad Galaxy S10 by mal ponúknuť obojsmerný prenos elektrickej energie zo zariadenia do zariadenia.

Vyplýva to z nedávno zverejnených dokumentov americkej certifikačnej organizácie FCC, kde padla zmienka o Wi-Fi 6 (respektíve 802.11ax Wi-Fi) a takzvanom reverznom bezdrôtovom nabíjaní. Z toho možno pomerne jednoducho vydedukovať, že výrobca dokončuje posledné detaily pred oficiálnym predstavením už netrpezlivo očakávanej novinky. Deň D predsa prebehne 20. februára.

Prítomnosť modernejšieho štandardu 802.11ax otvorí dvere rýchlejším prenosovým rýchlostiam, vyššej efektivite a ďalším užitočným benefitom, predovšetkým pri používaní veľkého množstva IoT elektroniky. Má to však menší háčik. Bez kompatibilného routera si tento výdobytok digitálnej éry príliš neužijeme.

Reverzný prenos šťavy zase umožní nabíjať iné elektronické zariadenia, ktoré disponujú príslušnou podporou. Ak má vo výbave bezdrôtový Qi štandard, nebude s tým absolútne žiadny problém. V takom prípade ich stačí iba o seba oprieť a počkať. Otázny je teraz už iba výkon, pretože ten rozhodne o rýchlosti procesu.

Túto dôležitú informáciu sa ale podľa všetkého dozvieme až o pár dní, kedy nám Samsung predvedie nový modelový rad Galaxy S10 a tiež svoj prvý skladací smartfón Galaxy F.