Samsung Galaxy Note 9

Samsung zahanbí konkurenciu: Galaxy Note 10 môže mať v S Pen zabudovaný fotoaparát!

Vyzerá to tak, že Samsung pripravuje niekoľko zaujímavých inovácií, z ktorých niektoré by sa mali objaviť už v Galaxy Note 10.

Vyzerá to tak, že Samsung pripravuje niekoľko zaujímavých inovácií, z ktorých niektoré by sa mali objaviť už v Galaxy Note 10. Vyplýva to z patentu podaného na americkom patentovom úrade USPTO. Výrobca sa má podľa všetkého pokúsiť zakomponovať fotoaparát priamo do S Pen.

Zjavné to je z náčrtu, ktorý bol priložený v patentovej prihláške. Samotný patent pritom opisuje spôsob ako vložiť senzor s objektívom do S Pen. Netvrdíme, že ho v Note 10 skutočne uvidíme, no je to viac než možné.

Na dotykovom pere sa má okrem fotoaparátu nachádzať aj hardvérové tlačidlo, ktoré bude slúžiť pre približovanie záberu, tvrdí server PatentlyMobile. Zdroj okrem toho naznačuje, že nový S Pen uvidíme v „nadchádzajúcom“ Note zariadení, no nešpecifikuje, v ktorom.

Po zverejnení plánov Samsungu sa okamžite strhla diskusia o tom či fotoaparát v S Pen nahradí selfie fotoaparát zabudovaný do zariadenia. Z nášho pohľadu je takýto scenár nepravdepodobný, no možný. Každopádne, vyzerá to tak, že okrem veľkých zmien v modelovom rade Galaxy S sa zmeny pripravujú aj pri rade Note. Nateraz nám však neostáva nič iné ako čakať.

TIP REDAKCIE
Rusko je späť v sovietskej ére: V bývalej továrni Renaultu chce vyrábať Moskviče bez airbagov aj ABS