bez reklam

Sú praktické a neobsahujú reklamu: Vyskúšaj jednu z 18 jednoduchých aplikácií

Ekosystém operačného systému Android nie je taký konzistentný ako konkurenčný iOS, čo má svoje výhody aj nevýhody. Android je otvorenejší, čím podporuje softvérovú rozmanitosť.

Ekosystém operačného systému Android nie je taký konzistentný ako konkurenčný iOS, čo má svoje výhody aj nevýhody. Android je otvorenejší, čím podporuje softvérovú rozmanitosť. 

Ak si chcete do svojho zariadenia stiahnuť napríklad správcu súborov alebo aplikáciu pre písanie poznámok, vybrať si môžete z množstva nástrojov, ktoré v obchode Play nájdete. Na konkrétnu funkcionalitu často cieli hneď niekoľko desiatok rôznych aplikácií.

Obsiahla funkcionalita a jedinečný vzhľad užívateľského prostredia aplikácií sú niečím, čím sa vývojári snažia odlíšiť od konkurencie a zabezpečiť si tak čo najvyšší počet stiahnutí a pozitívnych hodnotení zo strany užívateľov.

android

Každý ale nepotrebuje naleštený švajčiarsky nožík. Jednoduché aplikácie s obyčajným, no nesmierne praktickým prevedením, sa hľadajú čoraz ťažšie. Aj na tieto vlastnosti sa pri svojej tvorbe zameral vývojár s prezývkou tibbi2, ktorý pochádza zo Slovenska.

Jednoduché aplikácie z jeho kolekcie neobsahujú žiadnu reklamu, pracujú offline, vyžadujú minimum oprávnení, ktoré nepresahujú rámec funkcionality, a ich súčasťou sú tiež widgety pre domácu obrazovku.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!
aplikacie
Jednoduchý kalendár v Pro verzii za symbolických 0,69 €.

Väčšinu aplikácií si pritom môžete stiahnuť úplne zadarmo. Niektoré stoja len symbolické necelé jedno euro, za ktoré získate funkcie navyše. Čo vlastne týchto 18 aplikácií pokrýva?

Napríklad spúšťač UI, tzv. launcher, LED svetlo, správcu súborov, poznámky, hodiny, kreslenie, galériu pre fotografie či taký kalendár alebo hudobný prehrávač.

Všetky aplikácie nájdete pekne pokope na jednom mieste v obchode Google Play, kam vás dopraví tento odkaz. Pokiaľ vás niektorá z aplikácií osloví, nezabudnite ju v obchode Play ohodnotiť. Autorovi bude spätná väzba nápomocná pri ďalšom vývoji.