Americká fabrika Tesly

Teslu čaká ďalší level: Automobilka kúpila výrobcu superkondenzátorov

Vedenie sa tentokrát rozhodlo, že zamerajú pozornosť na napredovanie v tej oblasti, kde chýba najviac inovácií. Preto ide po ich krídla priekopník Maxwell.

Americká automobilka Tesla má za sebou svoju v poradí už 5. akvizíciu. Vedenie sa tentokrát rozhodlo, že zamerajú pozornosť na napredovanie v tej oblasti, kde chýba najviac inovácií. Preto ide pod ich krídla priekopník Maxwell, ktorému nie sú cudzie ani čoraz diskutovanejšie superkondenzátory.

Transakcia prebehla prostredníctvom akcií. Samotnú akvizíciu oznámil vyššie spomínaný renomovaný výrobca batérií z USA. Pre server Electrek to však už stihla potvrdiť i automobilka, takže tu končia akékoľvek špekulácie.

Výber nie je žiadnym veľkým prekvapením. Keďže spoločnosť Maxwell patrí medzi lídrov príslušného trhového segmentu, zaoberá sa aj vývojom a výrobou superkondenzátorov. S inováciami si teda rozumie a presne to Elon Musk potrebuje. Niekoho, kto vie bez akýchkoľvek obáv posúvať latky.

“Sme veľmi nadšení dnešným oznámením, že spoločnosť Tesla súhlasila so zakúpením spoločnosti Maxwell. Tesla je uznávaným inovátorom svetovej úrovne, ktorý zdieľa spoločný cieľ budovania udržateľnejšej budúcnosti. Veríme, že táto akvizícia predstavuje najlepší záujem akcionárov spoločnosti Maxwell a ponúka investorom príležitosť zúčastniť sa na misii spoločnosti Tesla, ktorá urýchľuje vznik udržateľnej dopravy a energetiky,” uviedol nadšene Dr. Franz Pink, šéf spoločnosti.

91 miliónov dolárov

Takú tržbu vraj dosiahla divízia Maxwell, ktorá je zameraná na superkondenzátory, počas prvých 8 mesiacov uplynulého roka. S pomocou Tesly to však bude podstatne lepšie. Keď sa do roboty oprú jej marketingoví špecialisti so špičkovými inžiniermi, americká špička má bez akýchkoľvek pochýb postarané o veľmi ružovú budúcnosť.

Tesla zase využije ich pokročilé technologické vymoženosti na nadobudnutie nezanedbateľnej konkurenčnej výhody nielen v automobilovom priemysle. Náskok totiž získa aj na brutálne rastúcom trhu so statickými akumulátormi, kam sa tlačí čoraz viac značiek z celého sveta. Jednou z možností je napríklad takzvaný superkondenzátor.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

Superkondenzátor

Superkondenzátor reprezentuje podľa názorov mnohých odborníkov ďalší stupeň v akumulácii elektrickej energie. Jedného dňa by mohol dokonca nahradiť súčasne využívané typy batérií. Najskôr si ale musíme počkať na príchod kľúčového technologického pokroku, pretože sa bez neho veľmi rýchlo vybije. Kvôli tomu je dnes využívaný na okamžité poskytnutie veľkého množstva šťavy.

Čo sa týka výhod superkondenzátorov, tak medzi tie patrí schopnosť skvele fungovať i pri nízkych teplotách, životnosť (neprebieha pamäťový efekt) alebo tiež veľmi rýchle nabíjanie.

“Superkondenzátor je perspektívny akumulátor energie, schopný rýchlo akumulovať a následne poskytnúť veľké množstvo el. energie. Bez problémov znáša opakované nabíjanie a vybíjanie pri vysokých prúdoch,” uvádza český server automatizace.hw.cz.