essential phone

Tak toto už áno: Essential chce predný fotoaparát vložiť priamo do displeja!

Essential, spoločnosť s krásnou víziou, výborným zariadením a zlými predajmi je späť. Po tom, ako prví prišli s výrezom v displeji chcú na trh priniesť ďalšiu inováciu.

Essential, spoločnosť s krásnou víziou, výborným zariadením a zlými predajmi je späť. Po tom, ako prví prišli s výrezom v displeji chcú na trh priniesť ďalšiu inováciu. Druhá generácia telefónu Essential nateraz označovaná ako Essential PH-2 má mať predný fotoaparát úplne prekrytý displejom, informuje SlashGear.

Vyplýva to z najnovších náčrtov, ktoré sa na internet dostali len nedávno. Chystaná novinka má mať displej, pod ktorý dokáže zapustiť predný fotoaparát. Nebude tak mať výrez, dieru ani pohyblivé súčiastky. Čo sa samotného displeju týka, pôjde o polopriehľadný OLED panel, ktorý sa na pokyn dokáže vrátiť do pôvodného stavu.

Polopriehľadný displej

V praxi to znamená, že keď budete telefón používať povedzme na Facebook, Instagram či hry, všetko bude vyzerať tak, akoby tam predná kamera vôbec nebola. Keď však naštartujete aplikáciu fotoaparátu a prepnete na selfie kameru, displej sa na mieste predného fotoaparátu spriehľadní, aby vás kamera dokázala nasnímať. Zaujímavá a veľmi lákavá predstava!

TIP REDAKCIE
Markíza Krimi: Čo bude vysielať a kedy presne začína?

Zariadenie by malo mať podobne ako zvyšok vlajkových lodí určených pre tento rok aj snímač odtlačkov prstov priamo v displeji a pochopiteľne aj Android 9 Pie. Čo sa výkonu týka, tam veľa informácií nemáme, no predpokladá sa nasadenie vlajkového čipsetu od Qualcommu – Snapdragon 855.