Odvrátená strana Mesiaca

FOTO: Čínsky satelit zachytil nádheru odvrátenej strany Mesiaca

Fotografia, ktorá bola nasnímaná 3. februára čínskym satelitom zachytáva vzácnu perspektívu spoločného systému Mesiaca a Zeme.

Fotografia, ktorá bola nasnímaná 3. februára čínskym satelitom zachytáva vzácnu perspektívu spoločného systému Mesiaca a Zeme.

Obrázok bol nasnímaný čínskym satelitom s názvom Longjiang-2, ktorý vstúpil na obežnú dráhu Mesiaca v júni 2018. Do vesmíru bol vyslaný so satelitom Queqiao, ktorý slúži na účel komunikácie, a taktiež bol kľúčovým pre správny priebeh poslednej misie, ktorá zahŕňala sondu Chang’e-4. Tá nedávno pristála na vždy odvrátenej strane Mesiaca. Quequiao sa nachádza v stálej pozícii a funguje ako prostredník komunikácie medzi Longjiang-2, Chang’e-4 a Zemou.

Longjiang-2 bol doteraz umlčaný aby nerušil komunikáciu medzi Zemou a Chang’e-4

Počas pristávania sondy na odvrátenú stranu Mesiaca bol satelit, ktorý nafotil fotografie, vypnutý. Teraz sa však znova prebudil k životu a jeho aktivita nám priniesla po prvýkrát fotografiu, na ktorej sa nachádza Mesiac spolu so Zemou. 3. februára začal satelit snímať časozberné video toho, ako funguje systém Zeme a Mesiaca. Prvú fotografiu z tejto sekvencie stiahlo observatórium Dwingeloo Radio v Holandsku. Dúfame, že keď je satelit znova aktívny, môžeme očakávať viacej zaujímavých záberov.

TIP REDAKCIE
Google odhalil Pixel Watch. Budú schopné konkurovať hodinkám od Apple?
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať