Activision Blizzard prepúšťa vo veľkom. O prácu prišlo až 800 ľudí

Napriek tomu, že spoločnosť si práve prešla rekordným rokom, rozhodla sa prepustiť až 8% svojich zamestnancov, čo je približne 800 ľudí.

Napriek tomu, že spoločnosť Activision Blizzard si práve prešla rekordným rokom, v ktorom zarobila naozaj nemalé peniaze, rozhodla sa prepustiť až 8% svojich zamestnancov, čo je približne 800 ľudí, informuje server Polygon.

Tí nešťastní, ktorí prišli o svoje miesto, dostali odôvodnenie, že sa nachádzali v “úlohe, ktorá nepodporuje vývoj”. Toto odôvodnenie prišlo od samotného generálneho riaditeľa firmy, Bobbyho Koticka. Ten potvrdil aj to, že spoločnosť sa so zahrávaním sa s pracovnými pozíciami ešte neskončila, a že sa bude viac sústrediť na tie, ktoré rozvoj priamo podporujú.

V roku 2019 sa vraj nič nechystá

Ďalším dôvodom môže byť aj to, že spoločnosť jednoducho už toľko ľudí nepotrebovala. Toto tvrdenie dokonca priamo potvrdzuje aj vyjadrenie finančného riaditeľa, Dennisa Durkina, ktorý povedal, že Blizzard na rok 2019 neplánuje žiadne väčšie oznámenie. To znamená, že tento rok sa nedočkáme ani nového Diabla, teda možno s výnimkou mobilnej verzie hry (Diablo: Immortal), ktorá už však bola predstavená.

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?

Rekordný zárobok

Mnohých však stále zaráža otázka, prečo spoločnosť potrebovala tak nutne prepustiť takmer tisíc zamestnancov, keďže v roku 2018 zarobila rekordných 7,26 miliardy dolárov (6,43 miliárd EUR). Podľa slov Bobbyho Koticka však čísla nesplnili všetky očakávania. Nech to teda znamená čokoľvek, určitý “vyšší” dôvod toto hromadné prepúšťanie malo.

Avšak, aj napriek obrovskej strate poštu zamestnancov, spoločnosť oznámila, že zvyšuje hodnotu dividend o takmer 9 %, teda na hodnotu 37 centov za akciu.