Skladací iPhone na to pôjde „inak“. Uvidíme ho už budúci rok!

Pre Samsung je rok 2019 veľkým rokom. Už budúci mesiac spoznáme vlajkový Galaxy S10, teda 10. generáciu smartfónu, ktorá mu pomohla dobyť svet.

Pre Samsung je rok 2019 veľkým rokom. Už budúci mesiac spoznáme vlajkový Galaxy S10, teda 10. generáciu smartfónu, ktorá mu pomohla dobyť svet. Spoločnosť chystá aj skladací telefón, ktorý bude súperiť s riešeniami od LG či Huawei.

Pochopiteľne, na niečom podobnom musí pracovať aj Apple. V prípade úspechu skladacích telefónov musí mať pripravenú odpoveď. Podľa jedného predstaviteľa Samsungu vraj však ponúkne úplne iný spôsob fungovania.

Samsung Galaxy F sa bude skladať dovnútra, to už vieme. Apple si zvolil úplne opačnú aplikáciu skladacieho displeja. Skladací iPhone budeme otvárať. Podľa Samsungu ide o lacnejšiu a jednoduchšiu alternatívu, čo má aj veľké nevýhody. Podľa všetkého bude finálne zariadenie hrubšie a škaredšie.

Šéf Centra dizajnu a inovácií Samsungu okrem toho verí, že Samsung má už teraz lepšie riešenie, ktoré chystaný novinku od Apple prekoná. Na finálny produkt si však treba počkať. Apple ho má predstaviť až v roku 2020. Za rok a pol sa toho môže zmeniť poriadne veľa.