Problémový tweet

Huawei je nekompromisný: Potrestal zamestnancov, ktorí na Twitteri zverejnili príspevok z iPhonu

Ako už určite mnohí viete, Huawei má na krku celkom slušný prešľap, ktorý údajne poškodil renomovanú značku.

Ako už určite mnohí viete, Huawei má na krku celkom slušný prešľap, ktorý údajne poškodil renomovanú značku. Zodpovední zamestnanci zverejnili novoročný tweet z iPhonu, čo sa postaralo o poriadne veľký rozruch. Išlo totiž o jeden z oficiálnych profilov výrobcu spotrebnej elektroniky.

Za svoj prehrešok im bol znížený plat približne o 640 € a obaja boli navyše i ponížení na nižšiu pracovnú pozíciu, informuje The Verge. O problémovom tweete písal ale aj server Reuters, Bloomberg či 9to5mac.

Novoročný vinš bol z iPhonu publikovaný preto, lebo mali komplikácie s VPN. Lepšie povedané, mala ich externá mediálna spoločnosť Sapient. Sociálna sieť Twitter v Číne za bežných okolností nefunguje, takže ak ju chce niekto z miestnych navštíviť, musí využiť spomínanú technológiu. A keďže tá partnerovi Huawei robila v tej dobe problémy, tak siahli po najbližšom iOS smartfóne, kde iba vložili zahraničnú SIM kartu.

TIP REDAKCIE
Až 5 nových PC? Apple to budúci rok roztočí naplno

Nie je teda asi ani žiadnym prekvapením, že tweet v týchto dňoch už neexistuje. Nahradil ho iný, kde už nevidieť “Twitter for iPhone”.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať