Elon Musk ponúkol austrálskym zákonodarcom nezvyčajnú ponuku. Chce vykopať tunel popod Modré vrchy, ktorá obkolesuje najväčšie mesto Austrálie, Sydney.

Projekt, ktorý chce Musk zrealizovať v Austrálii by bol prvým, ktorý by sa nekonal na území Spojených štátov amerických. Je to projekt, ktorý si získal veľa dobrej vôle austrálskych zákonodarcov tým, že pomôže uvoľniť dopravu z a do mesta Sydney. Tunel by bol následníkom iného projektu v Austrálii z roku 2017, a to inštalácie najväčšej lítium-iónovej batérie na svete.

Na výkop bola vyčlenená konkurenčná cena približne 15 miliónov dolárov za kilometer, takže asi 750 miliónov dolárov za 50-kilometrový tunel. To je oveľa menej než 1 miliarda dolárov za 1 míľu, čo je podľa Boring Company cena pri bežnom spôsobe kopania. Celou myšlienkou tohto projektu je pomôcť povestne zlej dopravnej situácii v Sydney.

Musk sa snaží znížiť náklady na výkop tunelov na minimum

Jednou z najdôležitejších úloh Boring Company je znížiť náklady na výkop tunelov vytvorením rýchlejších a efektívnejších strojov. Tunel, ktorý bude spájať Sydney so západom môže byť lukratívny a veľmi viditeľný projekt, na ktorom by mohla spoločnosť dokázať, že náklady na výkop dokáže skutočne rapídne znížiť. Projekty v USA zahŕňajú napríklad spojenie LA s bejzbalovým štadiónom alebo Chicago s letiskom.