Ilustračný obrázok

Digitálny rubeľ bude realita: Rusko prinesie o 2 až 3 roky vlastnú kryptomenu

Ak pôjde všetko podľa plánov, rubeľ dostane svoju digitálnu podobu, ktorá bude fungovať prostredníctvom modernej technológie blockchain.

Rusko má v pláne priniesť vlastnú kryptomenu. Ak pôjde všetko podľa plánov, rubeľ dostane o 2 až 3 roky svoju digitálnu podobu, ktorá bude fungovať prostredníctvom modernej technológie blockchain.

Túto informáciu prezradil jeden z ruských politikov, takže nejde o špekuláciu, ale niečo, čo je už viac menej potvrdené. Predseda miestnej finančno-trhovej komisie to uviedol pre lokálnu mediálnu agentúru RIA Novosti, píše server Bitcoinist.

Anatoly Aksakov tvrdí, že avizovaná kryptomena dostane za úlohu reprezentovať digitálnu podobu rubľa s jeho pôvodnou charakteristikou. Od tejto tradičnej fiat meny by sa mala líšiť iba technológiou blockchain, na ktorej ju postavia. Všetko ostatné vraj zostane z praktického uhľa pohľad bez zmeny.

“Názor je taký, že sa tento rubeľ nebude žiadnym spôsobom odlišovať od fiat rubľa, teda okrem výnimky, že bude existovať na blochchaine,” prezradil a zároveň dodal, že “čím viac začnú blockchain využívať v rámci finančných operácií – a nielen finančných, ale aj ekonomických – tým viac porastie pravdepodobnosť príchodu kryptorubľa.”

Ak im nič neprekazí plány, digitálna podoba ruskej meny môže uzrieť svetlo sveta v priebehu nadchádzajúcich dvoch až troch rokov.

TIP REDAKCIE
Apple prekonáva očakávania: GPU v novom M1 Max má viac hrubého výkonu ako PlayStation 5!
Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať