Hráči vo Fallout 76 objavili tajnú miestnosť. Za svoj nález boli odmenení banom

Fallout 76 je hra s otvoreným svetom, ktorý hráčov priam núti ho celý preskúmať.

Fallout 76 je hra s otvoreným svetom, ktorý hráčov priam núti ho celý preskúmať. Nie vždy sú však hráči pri svojom bádaní po tajomstvách hier čestní. Inak tomu nie je ani v tomto prípade, kedy sa niekoľkým “šťastlivcom” podarilo dostať do tajnej vývojárskej miestnosti.

Táto miestnosť bola prísne uzavretá pred všetkými bežnými hráčmi. Nedalo sa totiž do nej dostať nijak inak než exploitovaním hry. Šikovníci, ktorí exploit využili a dostali sa do tajnej miestnosti, si za svoj objav vyslúžili ban.

O miestnosti sa vie už dlho

Ich objav podľa všetkého ani nebol nijak náhodný. Okolo tajnej miestnosti totiž kolujú debaty už niekoľko týždňov. Nachádza sa v nej NPC s názvom Wooby a niekoľko kontajnerov, v ktorých nájdeš zoradené všetky veci, a to dokonca aj tie, ktoré ešte nevyšli.

Mnohé z týchto vecí sa “vlámači” následne predali na subreddite “Market 76”. Kupujúci si tieto položky previedli na nový účet, čo im zaručuje, že o zakúpené veci neprídu aj v prípade, že účet, na ktorý boli veci zakúpené, dostane ban. Bethesda však údajne má spôsob, ako tieto “nové účty” vystopovať, a to jednoducho prešpikovaním všetkých herných prevodov.

Tento prípad slúži ako varovanie pre všetkých, ktorí radi preskúmavajú svet svojich obľúbených hier, aby tak robili v “súlade so zákonom”.