Tim Cook

Apple opäť v problémoch: Odpočúvanie cez FaceTime dostalo jabĺčko až pred súd

Po poklese tržieb z predaja iOS smartfónov vyplávalo na povrch aj to, že kritická chyba vo FaceTime bola známa podstatne skôr.

Kalifornské jabĺčko sa topí v problémoch. Po poklese tržieb z predaja iOS smartfónov vyplávalo na povrch aj to, že kritická chyba vo FaceTime bola známa podstatne skôr, než o nej vedela široká verejnosť. Apple teraz kvôli nej čelí súdnej ťahanici, do čoho ho namočil jeden z nespokojných zákazníkov.

Ide o amerického právnika menom Larry Williams II, ktorý v ešte čerstvej žalobe tvrdí, že softvérový nedostatok v používanom iPhone umožnil odpočúvanie súkromnej konverzácie bez toho, aby o tom on sám niečo vedel. Na druhej strane hovoru bol vraj v tej dobe jeden z jeho kľúčových klientov.

Okrem toho sme sa ale dozvedeli i to, že možnosť odpočúvať cez FaceTime bola známa o pár dní skôr, ako o nej začala hovoriť široká verejnosť. Človek, ktorý ju objavil, o nej síce dal spoločnosti Apple vedieť , no tá na hlásenie kritického problému podľa dostupných informácií vôbec nereagovala.

Aplikácia je momentálne offline, pričom tak bude až do sprístupnenia opravného aktualizačného balíčka. Výrobca spotrebnej elektroniky tvrdí, že ho uvoľnia do obehu v priebehu tohto týždňa. Diera sa týka všetkých mobilných zariadení s operačným systémom iOS 12.1 a vyšším.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!
Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať