mapy google

Aplikácia Mapy od Google začína upozorňovať vodičov na rýchlostné radary

Aplikácia Mapy od Google je po novom opäť o niečo použiteľnejšia. Autori len nedávno pridali napr. novú kartu Pre vás s prispôsobenými odporúčaniami.

Aplikácia Mapy od Google je po novom opäť o niečo použiteľnejšia. Autori len nedávno pridali novú kartu Pre vás s prispôsobenými odporúčaniami a teraz v aplikácii pribudli upozornenia na rýchlostné radary.

Táto funkcia zatiaľ nie je dostupná v našej krajine. Od týchto dní sa zobrazuje užívateľom v USA, Spojenom kráľovstve, Austrálii, Brazílii, Kanade, Indii, Indonézii, Mexiku a Rusku. Funkcia bola sprístupnená zo strany servera, čiže si nevyžadovala aktualizáciu aplikácie.

Upozornenia na rýchlostné radary sú pre vodičov veľmi praktické. Na mape, resp. trase, na ktorej sa necháte navádzať do cieľa, sa radar zobrazí ako malý symbol kamery. Vodiča pred blížiacim sa radarom upozorní zvukový tón.

mapy google

Vývojári tak vodičom sprístupnili dlho žiadanú funkciu, o ktorej sa hovorilo snáď od čias, kedy spoločnosť Google prevzala aplikáciu Waze. Udialo sa tak v roku 2013 a Google to stálo jednu miliardu dolárov.

TIP REDAKCIE
Toyota má v Európe od roku 2035 predávať len bezemisné vozidlá, elektromobilite však až tak nefandí

Google prevádzkuje obe aplikácie ako dve samostatné jednotky, a to je dobre. Kým Waze je priamo zameraný na vodičov a šoférsku komunitu, Mapy Google sú skôr univerzálnejším nástrojom so širším záberom, ktorý využijú aj chodci, cyklisti, turisti či napr. vyhľadávači gurmánskych zážitkov.

Zatiaľ nie je známe, kedy Google novú funkciu posunie aj do ďalších krajín. Dúfame, že tak učiní čo najskôr a nevynechá ani naše končiny.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať