Samsung Galaxy S9 a S9+
Samsung Galaxy S9 a S9+ (FOTO Lukáš Zachar)

Ako už určite mnohí z vás počuli, jeden z modelov tohtoročnej vlajkovej lode od spoločnosti Samsung dostane do výbavy keramickú konštrukciu. Všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o Galaxy S10+, ktorý vybavia okrem iného 12 GB operačnou pamäťou RAM či až 1 TB priestorom pre dáta.

Čerstvé informácie zo servera SamMobile spomínajú ešte aj kovový lesk či vyššiu odolnosť voči fyzickému poškodeniu smartfónu. Mobilná novinka by tak mala byť menej náchylná na škrabance, pričom vraj vydrží viac i pri pádoch na tvrdú zem.

Vyplýva to z úniku od čínskeho leakera @Universelce a jeho nedávno zverejnenej exkluzívnej správy. Všetko teda nasvedčuje tomu, že sa dostal k podpultovým detailom od veľmi dobre informovaného zdroja. Do úvahy tu pripadá niekto priamo z interného prostredia juhokórejského giganta.

Keramika a špičkové čísla

Konštrukcia s keramickou zadnou stranou bude podľa všetkého dostupná iba v rámci výbavy modelu Galaxy S10+. Ostatné kúsky z vynoveného modelového radu teda ponúknu klasiku s podobou ochranného skla Gorilla, čo potenciálni záujemcovia logicky pocítia na nižšej cenovke.

Model Samsung Galaxy S10+ nebude ale iba o keramike. Nemalú pozornosť nepochybne zaujme aj jeho ozrutná operačná pamäť RAM, ktorá údajne dosiahne až 12 GB, a to vrátane základného úložného priestoru o veľkosti 1 TB. Rovnako sa dá očakávať pokročilý fotoaparát alebo batéria z takzvaného grafénu.