Batérie pre 300 tisíc elektromobilov ročne: LG do poľskej fabriky vrazí 500 miliónov eur

Dopyt po elektromobiloch, a teda aj batériách je čoraz vyšší, čo si uvedomuje aj jeden z najväčších výrobcov akumulátorov, spoločnosť LG Chem.

Dopyt po elektromobiloch, a teda aj batériách je čoraz vyšší, čo si uvedomuje aj jeden z najväčších výrobcov akumulátorov, spoločnosť LG Chem. Aj preto sa spoločnosť rozhodla vyčleniť investíciu 500 miliónov eur do poľskej fabriky. Tá má po dokončení rekonštrukcie zvýšiť kapacitu na 70 GWh ročne.

LG o plánoch postaviť fabriku v poľskom Vroclave informovala ešte v roku 2015. Vtedy spoločnosť plánovala vyrábať 50 000 batérií ročne určených pre elektromobily. To firma rýchlo prehodnotila a kapacitu navýšila stotisíc. Ani to však nestačí.

LG Chcem do fabriky investuje ďalších 500 miliónov eur, vďaka čomu sa jej produkčná kapacita zvýši na slušných 70 GWh ročne. To by malo stačiť na 300 000 elektromobilov ročne.

Juhokórejská spoločnosť si verí aj vďaka nedávno podpísaným zmluvám s niekoľkými automobilkami, ktorým bude dodávať systém batérií. Ide pritom o veľké mená ako Volkswagen, Audi, GM, Lucid Motors a Faraday Future.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

Tak ako v každom odvetví, aj pri dodávaní akumulátorov je konkurencia, a to poriadna. O čo najlepšiu zmluvu bojujú firmy ako Panasonic, SK Innovation, Samsung SDI či CATL.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať