Tesla Model X

Šéf Porsche: To, čo dokázala Tesla, je naozaj úžasné

Renomovaná automobilka z Nemecka pochválila vizionára Elona Muska za to, čo dokázal so spoločnosťou Tesla. Šéf Porsche vyzdvihol predovšetkým objem výroby a úroveň cien.

Renomovaná automobilka z Nemecka pochválila vizionára Elona Muska za to, čo dokázal so spoločnosťou Tesla. Šéf Porsche vyzdvihol predovšetkým objem výroby a úroveň cien. Oba spomenuté faktory úspechu amerického výrobcu elektromobilov ho totiž doslova nadchli.

Tieto slová vyšli z jeho úst počas nedávneho rozhovoru pre plátok Los Angeles Times, informuje web Electrek.

CEO americkej divízie Porsche Klaus Zellmer tým narážal na veľmi netradičný obchodný model automobilky Tesla a z neho vyplývajúce výhody. Do predajného procesu nie je totiž tentokrát zapojená žiadna tretia strana, ale len samotný výrobca vozidiel.

“Ak sa pozriete na to, čo dokázala Tesla, ak sa pozriete na ich objem a pozriete sa na ich cenovú úroveň, je to naozaj úžasné. Ak to dokážete s jednou značkou a predajnou sieťou, pri ktorej nejde o predajcov a skutočnej obchodnej organizácie, je to ešte viac prekvapujúce.”

Slová šéfa Porsche sú však vzhľadom ku kontroverzným vyhláseniam zo začiatku tohto roka tak trošku nečakané. Nemecká špička z automobilového priemyslu vtedy označila spoločnosť Tesla za niečo, s čím sa nemôžu porovnávať, pretože im tento ambiciózny konkurent vtedy ešte vraj nesiahal ani po päty.

TIP REDAKCIE
Nissan predstavil nový plán: Do 2030 chce vyrobiť 15 plne elektrických elektromobilov, ponúkol aj prvý náhľad

Veci sa ale podľa všetkého po úspešnom spustení sériovej výroby elektromobilu Model 3 tak trošku zmenili a svoj názor už začínajú pomaličky meniť aj pyšné značky.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať