Vážna chyba: LG G7 sa po aktualizácii nedá zapnúť!

LG rieši vážny problém.

4
LG G7 ThinQ Foto: Marek Urban

Vyzerá to tak, že LG má na rukách poriadne seriózny problém týkajúci sa ich stále atraktívnej vlajkovej lodi, LG G7 ThinQ. Zariadenie sa totiž neustále reštartuje, resp. ostáva v tzv. zapínacej slučke.

Na problém nás upozornil jeden z našich čitateľov, ktorému ďakujeme za presné popísanie problému. Nahlásenia sme však našli aj na RedditeXDA-Developers, kde sa začali sťažovať majitelia z celej Európy.

Problém má okrem modelového označenia zariadenia rovnaký ešte jeden menovateľ – automatickú aktualizáciu, ktorá sa nedala zastaviť. Stáť za ňou má T-Mobile, ktorý sa pravdepodobne snažil „vylepšiť“ zariadenie, až ho vylepšil nadobro.

LG je výrobca, ktorý má s rovnakým problémom bohatú históriu, na ktorú nakoniec doplatil aj žalobou a následnou prehrou na súde. Problémy pritom začali ešte pri LG G4, pokračovali s LG G5, V10, V20 a Nexus 5X.

Juhokórejský gigant sa k problému stavia zodpovedne a vyšetrovanie spustil hneď ako sa o probléme dozvedel. Zákaznícky servis majiteľom sľubuje rýchlu výmenu typu „kus za kus,“ čo svedčí o tom, že by problém mohol mať hardvérové zázemie. To by nás vôbec neprekvapilo, rovnaká príčina bola odhalená aj pri predchádzajúcich zariadeniach.

Máte doma LG G7? Spozorovali ste podobné správanie? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!