Pocophone F1 od Xiaomi je hitom, používajú ho státisíce ľudí

Koncoročný míľnik.

7
Pocophone F1
Pocophone F1 (FOTO Lukáš Zachar)

Vysoký výkon, až extrémne nízka cena. Tak by sa dal v maximálnej stručnosti charakterizovať Pocophone F1 od Xiaomi, ktorý sa u nás začal predávať koncom augusta tohto roka. 

Pocophone F1 je prvým a zároveň jediným smartfónom, ktorý vznikol pod novou dcérskou značkou populárneho výrobcu elektroniky – značky Xiaomi. Pocophone F1 zmenil ponímanie o cenovo dostupnom zariadení.

Snapdragon 845, 6,2-palcový displej s rozlíšením 1080 x 2246 pixelov, 4000 mAh batéria alebo napríklad viac ako schopný duálny fotoaparát zvyknú dostávať ďaleko vyššie cenovky, než má Pocophone F1. Stojí asi 320 – 350 EUR.

Podľa príspevku na sociálnej sieti Twitter, ktorý zverejnil viceprezident Xiaomi Manu Kumar Jain, Pocophone F1 používa už 700 000 ľudí, a to iba po troch mesiacoch od predstavenia. Príspevok tak jasne hovorí o predajnom úspechu.

pocophone f1
Manu Kumar Jain / Twitter

Pre porovnanie, výkonný a taktiež cenovo dostupný OnePlus 6 dosiahol 1 milión predaných kusov za menej ako mesiac. Samozrejme, OnePlus je na trhu už nejakú dobu a hovoríme o 6. generácii zariadenia.

Na to, že Xiaomi vypustilo do sveta pod novou značkou prvotinu, sú čísla viac ako vynikajúce. OnePlus tak môže mať v blízkej budúcnosti nového a silného súpera.

Pokiaľ vás Pocophone F1 zaujíma, prečítajte si postrehy z testovania alebo sledujte video nižšie.

Pocophone F1