Google opäť perlí: Má zrušiť komunikátor Allo, ktorý predstavil v roku 2016

Google opäť vypína aplikáciu, ktorú predstavil len nedávno.

Google má „už čoskoro“ ukončiť podporu a tým pádom aj vypnúť komunikačnú službu Allo. Vyplýva to z informácií získaných serverom 9to5Google. Firma na otázky ohľadom Allo zatiaľ nereaguje.

Dáva to však zmysel. Google ešte v apríli vyhlásil, že nateraz pozastavuje investície do Allo. Vyhľadávací gigant má namiesto toho investovať peniaze do vývoja RCS (Rich Communications Services), ktoré podstate vylepšujú fungovanie SMS správ.

Allo uzrel svetlo sveta len v roku 2016. Mal z neho byť rival pre Apple iMessage, Facebook Messenger, WhatsApp a ďalšie podobné služby. Aplikácia je zadarmo a dostupná pre Android a iOS zariadenia. Veľkým ťahákom pre Allo mal byť integrovaný Google asistent, ktorý s používateľom komunikoval aj počas písania správ s inými ľuďmi. Samozrejmosťou bolo end-to-end šifrovanie.

Aplikácia podľa 9to5Google prestáva fungovať čoraz väčšiemu počtu ľudí. Allo už neodosiela správy a jeho Google asistent prestal odpovedať. Vyzerá to, že je tu koniec ďalšej narýchlo predstavenej komunikačnej aplikácie od Google. Dúfame, že to už bude naposledy.

TIP REDAKCIE
Čína zaviedla 7-týždňovú karanténu pre posádky nákladných lodí, nariadenia zhoršujú ekonomickú situáciu

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať