Huawei

Huawei má problém: Kanada zadržala jeho vrcholovú manažérku, prevezú ju do USA

Kanada zadržala jedného z členov vrcholového vedenia technologického giganta Huawei, aby ho mohla vydať Spojeným štátom americkým.

Kanada zadržala jedného z členov vrcholového vedenia technologického giganta Huawei, aby ho mohla vydať Spojeným štátom americkým. Meng Wan-čou je totiž podozrivá z porušovania obchodných sankcií, ktoré sú uvalené na Irán. Čo bude po prevoze nasledovať, je otázne, no nič dobré to neveští.

Ide o manažérku finančného oddelenia (CFO) a zároveň aj dcéru zakladateľa renomovanej čínskej spoločnosti, informuje web TechCrunch, pričom ten sa odvoláva na informácie z The Globe and Mail. Rovnako ale vieme aj to, že zatknutie prebehlo v kanadskom meste Vancouver.

Túto správu pritom už stihol zvedavým médiám potvrdiť aj samotný gigant. Príliš veľa detailov však zatiaľ neprezradil. Hovorca zároveň podotkol, že spoločnosť Huawei “dodržiava všetky platné zákony a regulácie, a to vrátane platnej limitácie exportu vrátane sankcií UN, USA a EU”.

Niečo podobné sa však dalo vzhľadom k aktuálnej situácii i očakávať. Vzťahy medzi gigantom a Spojenými štátmi americkými vyostrujú každým jedným dňom, čo nakoniec vyústilo do poriadne nebezpečného štádia. Ak Meng Wan-čou po prevoze do New Yorku predsa len odsúdia a skončí tam za mrežami, svet čaká jedno veľké divadlo, do ktorého sa skôr či neskôr zapojí aj politika.

TIP REDAKCIE
Svetový unikát vznikol na Slovensku: Vyše 600 vyradených telefónov sa zmenilo na umelecké dielo
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať