LG G7

LG mení plány kvôli Samsungu: Svoj prvý 5G smartfón nám ukáže skôr

Spoločnosť LG presunula termín predstavenia svojho prvého komerčne dostupného smartfónu s 5G konektivitou.

Kórejský výrobca spotrebnej elektroniky číslo dva presunul termín predstavenia svojho prvého komerčne dostupného smartfónu s 5G konektivitou. Odborníci si myslia, že za zmenou plánov spoločnosti LG stojí konkurent Samsung, ktorý spraví presne to isté ešte pred začiatkom MWC.

Predstavenie mobilnej novinky malo pôvodne prebehnúť až v máji, no priemyselné zdroje predpokladajú, že sa tak stane už koncom februára. Nechcú vraj pri zavádzaní nových štandardov zaostávať.

Či to bude očakávaná vlajková loď LG G8 momentálne nevieme, no určite to pripadá do úvahy. Prinajhoršom sa dočkáme normálnej (4G) a špeciálnej verzie, ktorá dokáže komunikovať s mobilnými sieťami piatej generácie. Spoločnosť LG aj tak vyrobí iba malý počet kusov. Zatiaľ pripadá do úvahy americký a juhokórejský trh, kde by mali už čoskoro začať ponúkať 5G služby.

Počas podujatia Mobile World Congress 2019 môže ale uzrieť svetlo sveta podstatne viac mobilných telefónov s 5G hardvérom. Výnimkou zrejme nebude ako gigant Huawei, tak ani ďalší renomovaní výrobcovia z mobilného priemyslu. Samsungdeň D podľa informácií z kuloárov naplánovaný už na 20. februára.

TIP REDAKCIE
NAŽIVO: Sledujte tento livestream a získajte 30 % zľavu na hodinky Galaxy Watch 4!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať