rodinna mediateka

Google odstránil z obchodu Play milióny falošných hodnotení a tisíce aplikácií

Spoločnosť Google pokračuje v upratovaní obchodu Play, v ktorom je stále viac ako dosť neporiadku. Najnovšie si na pomoc pozvala pokrokové strojové učenie.

Spoločnosť Google pokračuje v upratovaní obchodu Play, v ktorom je stále viac ako dosť neporiadku. Najnovšie si na pomoc pozvala pokrokové strojové učenie.

Google za pomerne krátke obdobie jedného týždňa odstránil milióny falošných recenzií a hodnotení a taktiež tisíce aplikácií. Nový antispamový systém poháňa strojové učenie, s ktorým má Google bohaté skúsenosti.

Bolo totižto potrebné systém navrhnúť tak, aby dokázal odlíšiť falošné a zlé hodnotenia od tých korektných a skutočných. Informácie z falošných a podozrivých hodnotení následne pomohli s identifikáciou aplikácií, ktoré porušujú pravidlá obchodu Play.

Systém si tiež dokáže všimnúť výraznejšie zmeny v hodnoteniach alebo podozrivý nárast pozitívnych recenzií, čo sa tiež považuje za porušenie stanovených podmienok obchodu Play. Vývojár aplikácie môže motivovať k pozitívnemu hodnoteniu zľavou alebo výmenou za spoplatnený obsah v aplikácii či v hre, čomu by sa mal samozrejme vyvarovať.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch D: Nové hodinky s podporou merania krvného tlaku!
Falošné 5-hviezdičkové hodnotenia v minulom roku dostávala po nevydarenej aktualizácii aj aplikácia WhatsApp. Tvorcovia účasť na konaní popreli. (TNW)

Bezpečnostný systém má moc. Okrem toho, že môže z obchodu Play odstraňovať aplikácie a falošné hodnotenia, môže tiež zablokovať vývojárske kontá ich autorov. Aj preto má nad sebou ľudskú kontrolu, ktorá na rozhodnutia systému dozerá a v prípade nezrovnalostí ich zodpovedajúcim spôsobom upraví.

Spamu sa užívatelia asi nevyhnú nikdy. Takýto nástroj ho ale môže pomôcť výrazne eliminovať a časom by sa mohol uplatniť aj iných službách, nielen v obchode Play.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať