Huawei je pod paľbou už aj v Česku, označujú ho za bezpečnostné riziko

Čínsky gigant Huawei je za bezpečnostné riziko označovaný už aj na území starého kontinentu. Po USA a ich ostrej rétorike prichádza na rad i susedné Česko.
Huawei
Huawei (FOTO Kārlis Dambrāns / flickr.com)

Čínsky gigant Huawei je za bezpečnostné riziko označovaný už aj na území starého kontinentu. Po Spojených štátoch amerických a ich ostrej rétorike prichádza na rad i susedné Česko, ktoré varuje jednotlivcov aj spoločnosti pred používaním hardvéru alebo softvéru z jeho portfólia.

Vyplýva to z verejného varovania Národného úradu pre kybernetickú a informačnú bezpečnosť, kde poukazujú na politické a právne prostredie v Číne, pričom sa odvolávajú na “ich poznatky a poznatky z činnosti ich bezpečnostných partnerov či spojencov”.

Miestne zákony vraj poskytujú miestnym spravodajským službám voľnú ruku, čo znamená, že sa môžu kedykoľvek vŕtať v systémoch spoločnosti Huawei. Tie sú však aktívne aj za hranicami, čo môže potom pre danú krajinu znamenať vyššie spomínané bezpečnostné riziko. Technológie giganta využívajú na poskytovanie telekomunikačných služieb operátori z viacerých kútov sveta.

Varovanie zverejnil server Dotekomanie na svojom Facebook profile, kde okrem iného spomína ešte aj značku ZTE. Tá je vraj v tom namočená tiež.

Total
6
Zdieľaní