iPhone XR

iOS 12.1.1 prináša podporu pre eSIM do ďalších krajín. Orange stále chýba

Kalifornské jabĺčko počas uplynulého týždňa uvoľnilo do obehu nový aktualizačný balíček pre operačný systém iOS, ktorá rozširuje podporu eSIM funkcionality.

Kalifornské jabĺčko počas uplynulého týždňa uvoľnilo do obehu nový aktualizačný balíček pre operačný systém iOS. Aktualizácia iOS 12.1.1 rozširuje podporu funkcionality eSIM o ďalších operátorov a okrem toho prináša i zopár drobných zmien vrátane očakávaných opráv chýb.

O čo teda ide? Ako informuje Cult of Mac, používateľ môže počas video hovoru cez FaceTime prostredníctvom jediného dotyku obrazovky prepínať medzi prednou a zadnou kamerou. Biometrické overovanie Face ID by zase malo po novom fungovať bez komplikácií s dočasnou nedostupnosťou, na čo sa sťažovalo celkom slušné množstvo ľudí.

Čo sa týka eSIM funkcionality, ktorá umožňuje v niektorom z nových iPhonov využívať služby od dvoch rôznych mobilných operátorov, tak tej vďaka iOS 12.1.1 pribudla podpora pre ďalšie spoločnosti z telekomunikačného trhu. Slovensko si však musí ešte chvíľu počkať. Orange a jeho čerstvo uvedené eSIM služby si zatiaľ rozumejú iba so špičkovými LTE hodinkami Galaxy Watch z dielne giganta Samsung.

To najdôležitejšie z iOS 12.1.1

  • eSIM funkcionalita podporuje viac mobilných operátorov
  • jednoduchšie prepínanie kamier pri hovore cez FaceTime
  • Face ID by malo fungovať tak ako má
  • iPhone XR umožňuje cez haptický dotyk nazerať do upozornení
  • oprava automatického nastavovania času
TIP REDAKCIE
V Bratislave vyrastie nová centrála spoločnosti ESET. O projekt sa postará známy ateliér

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať