Koncept Samsung Galaxy S10 Plus
Koncept Samsung Galaxy S10 Plus (FOTO @evleaks + @91mobile / twitter.com)

Vyzerá to tak, že Samsung neplánuje priniesť európsku 5G verziu jeho nadchádzajúcej vlajkovej lode. Teda aspoň zatiaľ nie. Technologické kuloáre v týchto dňoch spomínajú iba americkú a čínsku modifikáciu Galaxy S10, ktoré dokážu komunikovať s brutálne rýchlymi mobilnými sieťami piatej generácie.

Internetom začalo kolovať úplne nové modelové označenie SM-G977 s modifikáciou SM-G977N a SM-G977U. No a keďže všetko nasvedčuje tomu, že ide o novú vlajkovú loď, po Galaxy S10 Lite, S10 a S10 Plus sme sa zrejme dopátrali aj ku Galaxy S10 s 5G konektivitou.

Koncom februára sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme až štyroch rôznych verzií. Nie však úplne všetci. Prvá verzia SM-G977N je totiž určená pre juhokórejský, zatiaľ čo tá druhá SM-G977U zase pre americký trh. O európskej modifikácii (SM-G977F) zatiaľ nepadlo ani jedno slovo.

Vraj kompatibilita

Ako píše GSMArena, existujú dva pravdepodobné dôvody, prečo sme o nej ešte zatiaľ nepočuli. Ak to nie je tým, že vyplýva na povrch až trošku neskôr, tak v tom môže mať prsty potenciálne problémová kompatibilita medzi 5G sieťami európskych mobilných operátorov. Výrobca preto zrejme ešte chvíľu počká, dokiaľ neodstránia bariéry.