Koncept Samsung Galaxy S10 Plus

Európa je na vedľajšej koľaji: 5G verzia Galaxy S10 sem nemusí vôbec prísť

Vyzerá to tak, že Samsung neplánuje priniesť európsku 5G verziu jeho nadchádzajúcej vlajkovej lode. Teda aspoň zatiaľ nie.

Vyzerá to tak, že Samsung neplánuje priniesť európsku 5G verziu jeho nadchádzajúcej vlajkovej lode. Teda aspoň zatiaľ nie. Technologické kuloáre v týchto dňoch spomínajú iba americkú a čínsku modifikáciu Galaxy S10, ktoré dokážu komunikovať s brutálne rýchlymi mobilnými sieťami piatej generácie.

Internetom začalo kolovať úplne nové modelové označenie SM-G977 s modifikáciou SM-G977N a SM-G977U. No a keďže všetko nasvedčuje tomu, že ide o novú vlajkovú loď, po Galaxy S10 Lite, S10 a S10 Plus sme sa zrejme dopátrali aj ku Galaxy S10 s 5G konektivitou.

Koncom februára sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou dočkáme až štyroch rôznych verzií. Nie však úplne všetci. Prvá verzia SM-G977N je totiž určená pre juhokórejský, zatiaľ čo tá druhá SM-G977U zase pre americký trh. O európskej modifikácii (SM-G977F) zatiaľ nepadlo ani jedno slovo.

Vraj kompatibilita

Ako píše GSMArena, existujú dva pravdepodobné dôvody, prečo sme o nej ešte zatiaľ nepočuli. Ak to nie je tým, že vyplýva na povrch až trošku neskôr, tak v tom môže mať prsty potenciálne problémová kompatibilita medzi 5G sieťami európskych mobilných operátorov. Výrobca preto zrejme ešte chvíľu počká, dokiaľ neodstránia bariéry.

TIP REDAKCIE
AKTUALIZOVANÉ: Orange mal rozsiahly výpadok služieb, problém sa už zdá byť vyriešený

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať