Alza
FOTO: Alza

Ak sa niekto náhodou obáva, že mu objednaný tovar z e-shopu nestihne do Vianoc prísť, tak môže svoje obavy veselo zahodiť za hlavu. Alza.cz a Heureka.cz totiž ubezpečujú potenciálnych zákazníkov, že poplašné správy, ktoré šíria niektoré média, netreba brať vôbec vážne.

Online nakupovanie je podľa informácií z ich tlačovej správy vo väčšine prípadov ešte stále bez rizika, čiže ak sa vám nechce ísť do kamenného obchodu a vyberať darčeky tam, tak zatiaľ ani netreba. Prinajhoršom je možné zvoliť osobné vyzdvihnutie a prísť si pre to sám.

Ide o reakciu na správy z posledných dní, ktoré spájali objednávky z internetových obchodov s rizikom, že objednaný tovar už nestihne zákazníkom do Vianoc prísť.

„Nevieme, či sa nejedná len o účelové správy, ktoré majú priviesť ešte viac ľudí do preplnených nákupných centier. Kvôli týmto správam každopádne vzniká mylný dojem, že nakúpiť darčeky online je v týchto dňoch riskantné. To je nezmysel. Pokiaľ zákazník nechce využiť napríklad českú poštu, môže si vybrať z celého radu iných možností doručenia vrátane našej vlastnej dopravy, viac ako 1 800 partnerských výdajných miest či si tovar vyzdvihnúť priamo na našich pobočkách, a to pokojne aj 23. decembra,“ prezradil na margo poplašných správ riaditeľ marketingového oddelenia Alza.cz Jan Sadílek.