Audi e-tron GT

14 miliárd €: Audi naleje do vývoja elektromobilov obrovskú sumu peňazí

Vrcholové vedenie Audi schválilo celkom slušnú investíciu, prostredníctvom ktorej chcú vytvoriť pokročilé elektromobily, aby tak stačili za americkou Teslou.

Nemecká špička z automobilového priemyslu to s autami na elektrickú energiu myslí smrteľne vážne. Vrcholové vedenie spoločnosti Audi totiž schválilo celkom slušnú investíciu, prostredníctvom ktorej chcú vytvoriť pokročilé elektromobily. Ich cieľom je vytvorenie priamej konkurencie pre americkú Teslu.

Čerstvo odobrená finančná injekcia dosahuje hodnotu až 14 miliárd €. Minúť ju chcú do konca roka 2023, píše web Electrek. Výrobca predpokladá, že o dva roky neskôr bude mať vo svojom portfóliu až okolo 20 elektrických kúskov. Nedávno sme sa dočkali ambiciózneho SUVčka e-tron a v uplynulých dňoch aj športovej alternatívy s názvom e-tron GT.

“Toto plánovacie kolo dáva jasný signál: Zaoberáme sa veľmi systematicky prístupom k elektrickej mobilite a v budúcnosti sa na ňu zameriame ešte viac. Neustále uprednostňujeme naše zdroje pre produkty a služby zamerané na budúcnosť, ktoré sú pre trh veľmi atraktívne aj relevantné. Vďaka modelom, akým je nedávno predstavený koncept Audi e-tron GT, chceme opäť elektrifikovať ľudí pre Audi a zároveň byť agilnou a veľmi efektívnou spoločnosťou,” prezradil na margo oznámenia investície Bram Schot, dočasný predseda vrcholového manažmentu v spoločnosti Audi.

V neďalekej budúcnosti nás čaká ešte predstavenie Sportback verzie vyššie spomínaného elektrického SUV Audi e-tron, ktorá by mala vychádzať z jeho základov.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Dávajte si POZOR, na Slovákov mieria nové SMS-ky, okradnú vás aj o stovky eur!

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať