Audi e-tron GT

Elektromobil Audi e-tron GT je novou kapitolou automobilového priemyslu

Avizovaný elektromobil e-tron GT je realitou. Spoločnosť Audi nám predviedla, ako vyzerá, čo všetko ponúka a kedy príde jej performance sedan e-tron GT.

Avizovaný elektromobil e-tron GT je realitou. Spoločnosť Audi nám počas podujatia LA Auto Show predviedla, ako vyzerá, čo všetko ponúka a kedy príde jej performance sedan na elektrickú energiu, ktorý stojí na základoch ambicióznej novinky Porsche Taycan.

Preto majú oba elektromobily podobné čísla technickej špecifikácie. Audi e-tron GT dostal tiež dva výkonné AWD elektromotory s kombinovaným výstupom o veľkosti 590 koní (434 kW) vrátane 95 kWh akumulátora, viac ako 400-kilometrového dojazdu a rýchleho (150+ kW) nabíjania. Používateľ bude teda dopĺňať šťavu do batérie podstatne rýchlejšie, než by nabíjal súčasné kúsky od konkurencie. Súčasťou hardvérovej výbavy je, samozrejme, aj žiadaný CCS port.

Technická špecifikácia e-tron GT

  • akcelerácia (0 – 100 km/h): 3,5 sekundy
  • maximálna rýchlosť: 240 km/h
  • dojazd: cez 400 km
  • nabíjanie: 150+ kW

Čo sa týka maximálnej rýchlosti a akcelerácie, tak čerstvo odhalený elektromobil e-tron GT dokáže uháňať 240 kilometrov za hodinu, pričom zrýchli z rovnej nuly na necelú stovku za približne 3,5 sekundy. Nejde teda o nič výnimočné. Tesla Model 3 z USA to dá za necelé 3,3 sekundy.

TIP REDAKCIE
To bolo rýchle: Dbrand upravil svoje kryty pre PlayStation 5. Bude to Sony stačiť?
Audi e-tron GT
Karoséria
Audi e-tron GT
Karoséria
Audi e-tron GT
Karoséria
Audi e-tron GT
Karoséria
Audi e-tron GT
Interiér
Audi e-tron GT
Interiér

Interiér dostal športovo-futuristický nádych, kde sú podľa všetkého prítomné špičkové OLED displeje od juhokórejského výrobcu Samsung. Na sedenie sú k dispozícii 4 miesta.

Ako informuje web Electrek, štvorkolesová novinka z dielne spoločnosti Audi by mala byť k dispozícii koncom roka 2020, kedy vraj odštartuje sériová výroba. Preto treba počítať s potenciálnymi zmenami vyššie spomenutej technickej špecifikácie. Reč je predsa o ešte stále nedokončenom prototype.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať