Upútavka

Aj Infiniti prechádza na elektrinu: Už o pár týždňov nám predstaví nový crossover

Automobilky Infiniti už onedlho vyrukuje s plnohodnotným elektromobilom, ktorý by mal ponúknuť crossover prevedenie.

Dcérska spoločnosť automobilky Nissan už onedlho vyrukuje s plnohodnotným elektromobilom, ktorý by mal ponúknuť crossover prevedenie. Novinka uzrie svetlo sveta počas 30. narodenín značky Infiniti a pôjde o názornú ukážku toho, akým smerom sa chcú najbližšie roky uberať.

Podobne ako iné renomované spoločnosti z automobilového priemyslu, aj tento japonský výrobca luxusných automobilov plánuje postupný prechod zo spaľovacích na elektrické pohonné systémy. Proces vraj skončí okolo roku 2021, odkedy chce mať v ponuke plne elektrifikované portfólio.

O svojich zámeroch nás presvedčí počas nadchádzajúceho podujatia North American International Auto Show v Detroite, kde vytiahne z rukáva malé SUV na elektrickú energiu. Bližšie detaily ale zatiaľ nepoznáme.

“Koncepčný automobil, ktorý v Detroite predstavíme, je začiatkom novej éry pre Infiniti a ilustrácia toho, kam sa chceme s touto značkou posúvať,” prezradil Karim Habib, výkonný riaditeľ dizajnu.

TIP REDAKCIE
Microsoft vo Windows 11 opäť zmení povestnú obrazovku smrti

“Elektrifikácia a nové technológie nám dali príležitosť rozvinúť našu filozofiu dizajnu.”

Engadget píše, že avizovaný crossover postavia na úplne novej architektúre, ktorú vyvinuli kvôli prichádzajúcej ére elektromobilov. Bez nej by nevedeli konkurovať produktom od popredných moderných spoločností, ako je napríklad taká Tesla. Predovšetkým, ak by sme hovorili o dojazde alebo iných kľúčových vlastnostiach elektrického pohonného systému.

Podujatie North American International Auto Show štartuje 13. januára, takže nás na štvorkolesovú novinku z dielne Infiniti už nenechajú príliš dlho čakať.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať