Nubia X
Nubia X

Čínski výrobcovia mobilných telefónov mali v októbri veľmi rušné obdobie, ktoré nám prinieslo hneď niekoľko technologických skvostov. Po Huawei Mate 20 Pro, OnePlus 6TFlexPai a Honor Magic 2 sme sa dočkali aj novinky z dielne ZTE. Smartfón Nubia X dostal extrémne tenučké rámiky, dva snímače odtlačkov a aj dva displeje.

To znamená, že ako prednú, tak aj zadnú stranu konštrukcie pokrýva zobrazovací panel. Nie sú však úplne identické, pretože každých z nich ponúka rozdielnu uhlopriečku vrátane rozdielneho rozlíšenia. Predný je veľký 6,26″ a má 2 280 x 1 080 pixelov, zatiaľ čo zadný meria 5,1″ a má 1 520 x 720 pixelov.

Otázne teraz zostáva už iba to, o čo vlastne výrobcovi s týmto šialene vyzerajúcim nápadom vôbec išlo.

Android Authority píše, že zadný zobrazovací panel dostal obohatenie v podobe fyzicky existujúceho filtra modrého svetla. A to pre používateľa znamená, že nebudú jeho oči pri čítaní elektronickej knihy namáhané až tak, ako sú namáhané za bežných okolností. Druhou primárnou funkciou je nepretržité zobrazovanie obrázkov alebo hodiniek, čiže obohacovanie vizuálneho spracovania konštrukcie. Dalo by sa to označiť aj za digitálny kryt, ktorý tiež možno meniť podľa nálady.

Dva displeje nestačia

Pri dvoch displejoch to však ani zďaleka nekončí, pretože ZTE Nubia X dostala aj dva biometrické snímače. Odtlačok prsta nám vďaka tomu prečítajú obe bočné strany konštrukcie. A nielen to. Výrobca smartfónu ich umožňuje využívať aj ako Home tlačidlo alebo tlačidlo na prepínanie medzi dvomi displejmi.

Nubia X
Nubia X

Výkon tohto kúsku má na starosti high-end čipset Snadpragon 845, ktorému asistuje buď 6 alebo až 8 GB operačná pamäť RAM. Na ukladanie dát je k dispozícii 64, 128 alebo 256 GB.

TIP REDAKCIE
Toto je príbeh Huawei. Od prepínačov až na vrchol mobilného priemyslu

Hlavný fotoaparát na zadnej strane dostal 16 a 24 Mpx rozlíšenia vrátane clony f/1.7 aj f/1.8. Selfie tu ale budete vzhľadom k takmer neexistujúcim rámikom a absencii výsuvného mechanizmu či výrezu hľadať márne. Nič také totiž novinka neponúka. Keďže dostala zadný displej, tak vlastne ani nemusí. Stačí len otočiť konštrukciu, prepnúť zobrazovací panel a je po probléme.

Dostupnosť a cena

Nová ZTE Nubia X príde na pulty čínskych obchodov už o pár dní. Konkrétne 5. novembra, a to spolu s cenovkou od 417 €. Výber pozostáva zo štyroch farebných možností – Ocean Blue, Blue and Gold, Black and Gold a Deep Gray.