WhatsApp stickery: Ako ich stiahnuť a používať?

WhatsApp minulý týždeň oznámil, že do jednej z najpoužívanejších četovacích služieb súčasnosti konečne prichádzajú populárne stickery.

WhatsApp minulý týždeň oznámil, že do jednej z najpoužívanejších četovacích služieb súčasnosti konečne prichádzajú populárne stickery. Aktualizácia by mala byť pre vlastníkov zariadení bežiacich na systéme iOS (2.18.100) už dostupná, no používatelia Androidu si budú zrejme musieť ešte chvíľu počkať.

Netreba sa však ničoho báť, keďže WhatsApp potvrdil, že stickery dorazia ku každému jednému z nás v priebehu niekoľkých následujúcich týždňov.

Ako stiahneš WhatsApp stickery?

Po otvorení WhatsAppu si vyber ktorúkoľvek konverzáciu a následne ťukni na ikonu “Sticker” nachádzajúcu sa v oblasti klávesnice (vlastníci Android zariadení nájdu túto ikonu v sekcii “Emoji”). Akonáhle tak spravíš, otvorí sa ti karta s rovnakým názvom. V pravom hornom rohu klávesnice ťukni na ikonu “+”, ktorá ťa zavedie k dostupným sticker balíčkom.

Aby si si tieto balíčky stiahol, musíš ťuknúť na príslušné tlačidlo, ktoré nájdeš na pravej strane ich ikony. Po stiahnutí sa stickery, ktoré balíček obsahoval, objavia v “srdcovej” sekcii, kde sú následne rozdelené do ďalších štyroch kategórií (viď nižšie).

3 sekcie

Čo sa jednotlivých sekcií nachádzajúcich sa na karte “Sticker” týka, celkovo sú 3 a reprezentujú ich príslušné ikony – hodiny, srdce a hviezda.

Prvá sekcia (hodiny) obsahuje nedávno použité stickery. Druhá sekcia (srdce) pozostáva zo stickerov, ktoré sú rozdelené do už avizovaných štyroch kategórií podľa nálady – zaľúbené, šťastné, smutné a dramatické. A v poslednej, teda tretej sekcii (hviezda), nájdeš svoje najobľúbenejšie a najpoužívanejšie stickery.

TIP REDAKCIE
Samsung vydal Expert RAW, novú aplikáciu pre Galaxy S21 Ultra

Aby si určitý sticker označil ako obľúbený, musíš na ňom na dlhší čas podržať prst a následne ťuknúť na možnosť “pridať”. Pokiaľ chceš učiniť presný opak, nasleduje rovnaký postup, no tentokrát ťukneš na “odobrať”.

Aktuálnu beta verziu si môžeš stiahnuť už teraz cez APK Mirror.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať