OnePlus 6T

TOP 5 vecí z výbavy OnePlus 6T

Aj spoločnosť OnePlus predstavila svoje tohtoročné eso. Novinka nesie očakávaný názov OnePlus 6T a opäť ide o zabijaka drahých vlajkových lodí.

Aj spoločnosť OnePlus predstavila svoje tohtoročné eso. Novinka nesie očakávaný názov OnePlus 6T a opäť ide o zabijaka drahých vlajkových lodí, pretože aj tohtoročný model ponúka veľmi výhodný pomer medzi cenou a výbavou. Ani zďaleka však nejde o jedinú vec, ktorou vytŕča z davu.

Za zmienku tu totiž stojí aj malinký výrez v tvare kvapky, prvotriedny OLED displej s ozrutnou uhlopriečkou, biometrický snímač priamo v displeji, nová funkcionalita Nightscape na fotenie kvalitných záberov po západe slnka alebo dôkladne stabilizované fps. To pre používateľa znamená, že sa môže tešiť na perfektný herný zážitok. Poďme ale postupne.

Decentný výrez

Ako už bolo spomínané, na prednej strane OnePlus 6T nájdeme displej s kontroverzným výrezom, ktorý je však v tomto prípade nadštandardne kompaktný. Dostal totiž tvar kvapky, takže zaberá podstatne menej priestoru, ako keby ste sa pozerali na kúsky od konkurencie. Zostala tam v podstate už iba malá selfie kamera.

OnePlus 6T
OnePlus 6T

Prvotriedny displej

Značnú časť prednej strany konštrukcie novinky pokrýva obrovský, až 6,4-palcový displej s najnovšou generáciou AMOLED technológie, pestrými farbami a ideálne vysokou hustotou pixelov na jeden palec, inými slovami aj 402 ppi. Používateľ má teda k dispozícii asi všetko potrebné na to, aby si mohol povedať, že sa pozerá na prvotriedny digitálny obraz.

Snímač v displeji

Podobne ako Huawei, ani OnePlus neotáľal s integráciou futuristického biometrického snímača odtlačkov prstov. Ten sa tentokrát nachádza priamo v displeji, takže stačí len priložiť konček prsta, chvíľu počkať a vzápätí prebehne autentifikácia používateľa. Nič jednoduchšie a predovšetkým estetickejšie byť snáď už ani nemôže. Rozpoznávanie navyše trvá len okolo 0,3 sekundy.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Štát ľuďom začal posielať SMS. Dodržiavajte lockdown, vyzýva v správe
OnePlus 6T
OnePlus 6T

Funkcia Nightscape

Keďže bola prechádzajúca generácia často kritizovaná za slabšiu kvalitu fotoaparátu v zlých svetelných podmienkach, výrobca vytvoril niečo, čomu hovorí Nightscape. Ide o špeciálnu softvérovú funkcionalitu, prostredníctvom ktorej môžeme vyhotoviť pekne vyzerajúce fotografie aj po západe slnka.

OnePlus 6T zapojí do procesu kombináciu optickej a elektronickej stabilizácie, aby tak dosiahol výsledky, aké od neho jeho používatelia i očakávajú. A aby toho náhodou nebolo málo, s redukciou trasenia našich rúk im pomôže ešte aj umelá inteligencia. Inžinieri z radov výrobcu ju využili na ešte dokonalejšiu stabilizáciu obrazu, čo sa okrem iného odrazí i na kvalitnejších nočných záberoch.

OnePlus 6T
OnePlus 6T

Stabilné fps

Nový OnePlus 6T poháňa high-end čipset Snapdragon 845, ktorý je odľahčený od displeja s vysokou hustotou pixelov. Prítomný kúsok má iba 409 ppi a to znamená, že procesoru zostane viac výkonu pre iné činnosti, ako je napríklad hranie mobilných titulov. Preto sa výrobca môže chváliť tým, o čo ide každému skúsenejšiemu hráčovi – stabilným počtom snímkov za sekundu (fps) a teda aj plynulým obrazom.

OnePlus 6T
OnePlus 6T

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať