FOTO: epicgames.com

Spoločnosť Epic Games má dôvod oslavovať. Ich úspešný projekt, Fortnite, totiž hrá už viac ako 8,3 milióna hráčov.

Počet aktívnych hráčov Fortnite vzrástol od februára tohto roku o viac než dvojnásobok (hru vtedy hralo približne 3,4 milióna hráčov).

Kľúč k úspechu

Čo však stálo za tak obrovským úspechom tejto hernej lahôdky? Podľa všetkého najmä rozhodnutie spoločnosti Epic Games dostať hru na čo najviac platforiem. Fortnite bol vydaný minulý rok pre PC, PS4 a Xbox One, pričom začiatkom roku si si mohol hru zahrať už aj na mobile či konzole Nintendo Switch. Niektorí však tvrdia aj to, že k navýšeniu zmieňovaného počtu výrazne prispela aj Kórejská republika, kde bol titul nedávno sprístupnený. Je však dôležité si povšimnúť slovo „nedávno“, ktoré jasne naznačuje, že až takú veľkú zásluhu na tomto úspechu kórejčania nemajú.

Ako je na tom Epic Games s výnosmi?

Tak ako Fortnite netrpí hráčskou krízou, rovnako netrpí ani tou peňažnou. Je pravda, že čím má hra viac hráčov, tým nákladnejšie sú údržby serverov, no Epic Games sa rozhodne nemá na čo sťažovať. Podľa nedávnej správy totiž Fortnite od marca zarobil cez 300 miliónov dolárov (264 miliónov eur), a to len na App Store.

Spoločnosť sa môže svojimi číslami naozaj len a len chváliť. Čo sa však „výnosov za najkratší čas“ týka, ani Fortnite nebol schopný prekonať legendárny titul Pokémon Go, ktorý zarobil rovnakú sumu (264 miliónov eur) len v priebehu 113 dní.

TIP REDAKCIE
Fortnite je zlatá baňa: Len na iOS za 200 dní zarobil 300 miliónov dolárov

To však vôbec nie je dôvod na smútok. Ako sme už spomenuli vyššie, Epic Games sa skutočne nemá za čo hanbiť, keďže ich hra sa s prehľadom zaraďuje medzi najúspešnejšie tituly súčasnosti.