Juhokórejská špička má údajne v pláne predstaviť úplne nový modelový rad low-end smartfónov s operačným systémom Android. Všetky tieto kúsky bude spájať názov Galaxy M a ako tvrdia dostupné informácie, spoločnosť Samsung tak hodlá zlúčiť tri súčasné rady Galaxy J, On a C do jedného.

Takzvaná konsolidácia má za úlohu zjednodušiť súčasnú ponuku cenovo dostupnejších mobilných telefónov, ktorá je až zbytočne obšírna. Detaily ale zatiaľ nepoznáme, takže momentálne nevieme povedať, čo sa dá očakávať displeja či čipsetu.

Zmienka padla iba o dual SIM funkcionalite či internom úložisku. Na výber by mala byť 32, 64 alebo 128 GB možnosť. S touto informáciou vyrukoval server SamMobile, ktorý navyše tvrdí, že na pulty obchodov prídu až dve rôzne verzie. Jednou by mal byť smartfón Galaxy M20, tou druhou zase Galaxy M30.

Novinky z nového modelového radu Galaxy M sú však ešte stále vo vývoji, čo znamená, že si na ne chvíľu počkáme. Predstavenie teda s najväčšou pravdepodobnosťou prebehne počas podujatia MWC 2019, čiže koncom februára.