Miliardár Elon Musk v rozhovore pre Recode zhodnotil hneď niekoľko aktivít za posledný rok svojej kariéry. Hovoril o svojom kontroverznom správaní na Twitteri, výrobnom procese Tesla Model 3 a stručne spomenul aj výrobky od Apple.

Elon Musk tvrdí, že si ako podnikateľ v automobilovom priemysle rok 2018 príliš neužil. Sprevádzalo ho niekoľko strastí ohľadom výroby Tesla Model 3 a do problémov ho dostali aj jeho nie veľmi premyslené príspevky na Twitteri. Výkonný riaditeľ Tesla v rozhovore taktiež stručne zhodnotil výrobky od Apple. Sám je používateľom iPhone, no tvrdí, že Apple zvykol predstavovať produkty vyrážajúce dych oveľa viac než je tomu teraz.

Čo sa týka príspevkov na Twitteri, Musk sa v rozhovore zameral na niekoľko úprimných podrobností o svojej reputácii na tejto sociálnej sieti. Spomenul tweety, ktoré ho dostali do problémov až tak, že vyvolal súdny spor. V nich sa vyjadril, že uvažuje o tom, že jeho spoločnosť urobí súkromnou v nominálnej cene akcií 420 dolárov. Súdny spor však viedol k vyriešeniu, kedy bola spoločnosť nútená sprísniť komunikáciu s investormi.

„Nuž, tweetujem zaujímavé veci tak, ako mi napadajú a väčšinou bez rozmyslu,“ priznal Musk. „Niektorí ľudia používajú na to, aby sa vyjadrili, svoj účes, u mňa je to Twitter,“ zavtipkoval. „Nie je to však zámerné. Niekedy sa ocitnete pod návalom stresu a nedarí sa vám vyspať sa, ste pod masívnym tlakom a robíte chyby.“ Musk tento rok slávne vyhlásil, že spáva na zemi kalifornskej továrne Tesly a pracuje na tom, aby dokázala jeho spoločnosť vyrobiť dostatok sedanov Model 3.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predbehlo Apple v kategórii nositeľných zariadení, ukazuje analýza

V poslednom mesiaci sa však spoločnosti pomerne darí

„Nie je jednoduché prežiť ako automobilová spoločnosť. Je to nesmierne ťažké. Ľudia si nevedia predstaviť, akú bolesť si museli vytrpieť ľudia v Tesla, vrátane mňa,“ tvrdí Musk. Spoločnosti sa ale podarilo dodať Severnej Amerike 56 065 kusov Tesla Model 3, čo je o 225 viac ako predtým. Pri pohľade na budúcnosť sa Musk domnieva, že Tesla si predsa len dokáže udržať svoje výrobné sadzby.