Bentley
Bentley

Viaceré veľké mená z meniaceho sa automobilového priemyslu už stihli svetu oznámiť, kedy hodlajú presedlať zo spaľovacích motorov na elektrické. A po novom tak spravilo i ďalšie. Tentokrát ide o Bentley, jednu z viacerých značiek giganta Volkswagen, ktorá by mala do roku 2025 priniesť svoj prvý elektromobil.

O týchto ambicióznych plánoch sme sa dozvedeli vďaka nedávno vysloveným slovám šéfa výrobcu luxusných automobilov. CEO Adrian Hallmark síce potvrdil, že na niečom takom pracujú, no zatiaľ nevieme nič konkrétne. A to vrátane dátumu, kedy nám nezvyčajnú štvorkolesovú novinku oficiálne ukážu.

„Kedy príde plne elektrické Bentley? O tom sa momentálne rozhoduje, náš definitívny cieľ je však pred koncom roka 2025,“ uviedol Hallmark pre server Reuters, píše Automotive News.

Momentálne vieme iba to, že ak projekt dostane zelenú, o čom niet pochýb, siahnu po platforme pre elektromobily, ktorú využívajú aj iné značky z portfólia nemeckého giganta. Nové Bentley na elektrickú energiu by preto malo mať spoločný základ s kúskami z dielne Porsche, ako je napríklad Taycan, alebo Audi.