Z 0 na 100 km/h za 3,13 sekundy: Tesla Model 3 má na krku nový rekord!

Model 3 Performance od spoločnosti Tesla ponúka ešte lepšiu akceleráciu, ako tvrdí sám výrobca.

Najsilnejšia verzia ľudového elektromobilu od spoločnosti Tesla ponúka ešte lepšiu akceleráciu, ako tvrdí sám výrobca. Model 3 Performance stačí iba vybaviť tými správnymi kolesami a začnú sa diať zázraky.

Populárnemu YouTuberovi sa totiž týmto spôsobom podaril dosiahnuť nový akceleračný rekord. DÆrik nahradil pôvodné pneumatiky a pôvodné ráfiky za kombináciu špičkovej gumy Michelin Pilot Sport 4S s 20-palcovou odľahčenou konštrukciou, vďaka čomu zredukoval váhu predného páru kolies o 5,4 a zadného o 2,3 kg, informuje Electrek.

Keď následne dupol na plyn, bol tentokrát schopný zrýchliť z rovnej nuly na necelú stovku iba za 3,13 sekundy. Naposledy sa mu to podarilo za 3,3 sekundy. Výrobca, spoločnosť Tesla, pritom v technickej špecifikácii elektromobilu Model 3 Performance uvádza, že je k dispozícii podstatne slabšia akcelerácia. Oficiálne čísla totiž hovoria o čase až 3,5 sekundy.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Tesla predstavila Model 3 Performance v priebehu prvej polovice tohto roka. Ide o podstatne výkonnejšiu verziu pôvodne ľudového elektromobilu, čo je, samozrejme, cítiť i na samotnej cenovke. Lepšia akcelerácia, lepší dojazd na jedno nabitie, lepšia maximálna rýchlosť vrátane pekného čierno-bieleho interiéru vyjdu potenciálneho zákazníka až okolo 80 000 dolárov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať