Android už oficiálne podporuje smartfóny s ohybným displejom

Budúcnosť prichádza. Displeje smartfónov sa budú meniť na ohybné.

0

Tradičné displeje smartfónov sa za posledné roky poriadne zmenili. Od vyšších rozlíšení cez nové technológie, zakrivené boky až po tenučké rámiky. Ďalším veľkým krokom týkajúcim sa displejov budú „skladacie“ alebo „ohybné“ displeje. Android nechce ostať pozadu, a tak je už teraz pripravený podporovať aj tie najnovšie kúsky.

Zatiaľ čo Samsung ukazuje počas svojej vývojárskej konferencie novinky týkajúce sa softvéru, dizajnu a hardvéru má svoju konferenciu aj Google. Počas nej viceprezident inžinierstva Google, Dave Burke, oznámil detaily týkajúce sa spôsobu akým bude Android podporovať ohybné zariadenia.

Android si už približne desať rokov musí poradiť s desiatkami veľkostí displejov. Vývojári sú preto na novú výzvu zvyknutí. Google má k dispozícii API, ktoré aplikáciám hovorí či sa náhodou nezmenila veľkosť displeja. Stretli ste sa s tým aj vy, napríklad vtedy, keď otočíte telefón na stranu a celá aplikácia sa zobrazí v horizontálnom stave.

Pochopiteľne, Google nedokáže zaručiť, že každá aplikácia sa zmení tak ako by si predstavoval. Táto práce ostáva na vývojároch, ktorí musia svoje aplikácie upraviť podľa najnovších štandardov. Google však už teraz spúšťa spolupráce s výrobcami, ktorých sa bude snažiť prehovoriť aby do tejto optimalizácie vrazili viac času a dôrazu.

Tak či onak to vyzerá tak, že nás čaká zaujímavých niekoľko rokov. Viac o skladacích, resp. ohybných displejoch prinesieme už čoskoro!