Koncept skladacieho telefónu
Koncept skladacieho telefónu

Dnes večer nám spoločnosť Samsung ukáže svoj prvý smartfón so skladacou konštrukciou. Stredobodom pozornosti však nebude hardvér, ale softvér, lepšie povedané jeho operačný systém Android. Prečo? Pretože pôjde o konferenciu pre vývojárov.

K plnohodnotnému predstaveniu netradičnej mobilnej novinky dôjde podľa všetkého až koncom februára počas MWC 2019, nie začiatkom novembra. V ten istý deň sa podľa všetkého dočkáme aj dvoch mierne rozdielnych verzií novej vlajkovej lode Galaxy S10 s konvenčnými konštrukčnými prevedeniami.

Dnešná Samsung Developer Conference nám teda odhalí iba spôsob, ako bude nadchádzajúci skladací smartfón fungovať a aké nadštandardné funkcie po príchode na pulty ponúkne. V rámci toho by ale malo byť vidieť i časť konštrukcie vrátane drobných detailov, takže sa rozhodne máme na čo tešiť.

Živý prenos priamo z podujatia SDC18 štartuje o siedmej (19:00) večer nášho času. Stačí len zapnúť nižšie uvedené YouTube video a počkať si na ten správny okamih, kedy DJ Koh vytiahne eso juhokórejského výrobcu spotrebnej elektroniky.