Panasonic vyriešil problém ľudí pracujúcich v otvorených kanceláriách klapkami na oči

Ľudia pracujúci v otvorených kanceláriách sa nevedia na svoju prácu poriadne sústrediť. Panasonic sa im rozhodol pomôcť klapkami na oči.

Ľudia pracujúci v otvorených priestoroch kancelárií, kde sa nachádza mnoho stolov a pracovných miest, sa niekedy nevedia na svoju prácu poriadne sústrediť. Panasonic sa im rozhodol pomôcť zariadením, ktoré funguje podobne ako klapky na oči.

Dizajnové štúdio Panasonic, Future Life Factory, sa rozhodlo, že hrôzu otvorených kancelárií raz a navždy vyrieši. Pracovať v takýchto priestoroch je často náročné kvôli tomu, že niekedy je priam nemožné sústrediť sa na úlohy, ktoré pracovník musí vykonať. Ľudia takéto pracoviská opisujú ako chaotické, hlučné a rozptyľujúce a sú toho názoru, že pre správne vykonanie práce potrebujú svoj osobný priestor. Tak sa pochopiteľne dokážu na zadané úlohy viac sústrediť.

Zdroj: The Verge

Wear Space zakrýva naše periférne videnie a jeho súčasťou sú aj slúchadlá s potláčaním hluku

Zariadenie vyzerá ako akási helma, ktorá pracovníkom dodá tak trochu robotický vzhľad. Je štýlová a jej výrobcovia ju označujú za kus oblečenia. “Keďže otvorené kancelárie sú na vzostupe, pracovníci považujú osobný priestor, v ktorom sa dokážu sústrediť, za stále dôležitejší a dôležitejší,” tvrdí spoločnosť. Zariadenie je teraz súčasťou crowfundingovej kampane a bude stáť približne 260 dolárov.

TIP REDAKCIE
Formula E ukázala najefektívnejšie pretekárske auto na svete

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať