Objav nesmrteľnosti vytvorí dve skupiny ľudí na základe toho, koľko budeme mať vo vrecku

Ak by sme dosiahli nesmrteľnosť, ľudstvo by bolo prerozdelené do dvoch skupín, a to len na základe toho, kto by si večný život mohol dovoliť.

Téma nesmrteľnosti je aktuálna už niekoľko rokov, odkedy sa oblasť vedy a medicíny výrazne rozvinula. Ak by sme ju však dosiahli, ľudstvo by bolo prerozdelené do dvoch skupín – smrteľných a nesmrteľných, a to len na základe toho, kto by si večný život mohol dovoliť.

S nesmrteľnosťou špekulujú vedci už veľmi dlho. Sníva o nej mnoho ľudí, hlavne bohatých, ako je napríklad bývalý prezident Facebooku, Sean Parker, či iné významné osobnosti Sillicon Valley. Svoje peniaze neprestajne investujú do výskumov, ktorých cieľom je predĺžiť ľudský život. Nie je známe, či niekedy naozaj dokážeme oklamať smrť, no vedci sa zhodujú na tom, že na krátky čas by to možné bolo.

To dokazuje aj Parker, ktorý si myslí, že skutoční boháči budú schopní poraziť smrť v priebehu svojho života. O sebe sa vyjadril ako o nesmrteľnom vládcovi. “Vzhľadom na to, že som miliardár, budem mať prístup k lepšej zdravotnej starostlivosti. Budem mať 160 rokov a budem súčasťou komunity nesmrteľných vládcov,” tvrdí.

TIP REDAKCIE
ASUS spúšťa veľkú aktualizáciu pre ROG Phone 2: Android 12 sa ale nekoná

Nesmrteľnosť ale prináša viac nevýhod než výhod

Keď si predstavíme, že by sme mali prístup k nesmrteľnosti, situácia vytvorená v našej hlave nás núti pýtať sa isté otázky. Znamenala by pre nás žiť život bez strachu zo smrti, mali by sme viac času a najväčší myslitelia sveta by nikdy neumreli. Avšak, ako by vyzerala naša psychika? Mali by sme nemálo psychologických problémov, ktoré by sa týkali extrémne vysokého veku, stresu z manželstiev či rodičovstva. V živote by sme boli akosi zaseknutí.

Nesmrteľnosť by bola teda prístupná len pre boháčov. To má isté výhody, pretože by tento systém zabránil preľudneniu. Neetické by však bolo to, že by cenu a dĺžku života jednotlivca určovali peniaze.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať